Havzada iş kazaları

e-Posta Yazdır PDF


İlçemizde meydana gelen iki ayrı kazada biri ağır iki kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre ilk kaza saat 17.00 sıralarında Çiftlik Köyü Dünürol Mevkiinde kendi tarlasında hasat yapan Abdullah Dursun’un (42) traktörün arkasında buluna biçerbağlara elini kaptırması sonucu meydana geldi.

Sağ elini biçerbağlara kaptıran Dursun yakınlarının elini zirai makineden kurtarmasının ardından Havza Devlet Hastanesine kaldırıldı. Dursun buradaki ilk müdahalenin ardından Samsun’da özel bir hastaneye sevk edildi.

İkinci kaza ise yine aynı saatlerde Çakıralan Köyü girişinde meyilli arazide tarla sürmekte olan Turan Kocatepe (32)  arıza yapan traktörün üstünden geçmesi sonucu meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre kendi tarlalarında çalışmakta olan Turan Kocatepe traktörün arkasında bağlı olan römorkta arıza fark etti. Eğilimli olan tarlada traktörü durduran Kocatepe römorktaki arızayı tamir etmeye başladı. Bu sırada 19 KY 890 plaklı traktörün vitesinin boşalması nedeni ile meyilli arazide hareket etmeye başladı.

Hareket eden traktör Turan Kocatepe’nin üzerinden geçti. Kaza sonucu ağır yaralanan Kocatepe 112 ekibi tarafından Havza Devlet Hastanesine getirildi. Yaralı Kocatepe burada yapılan müdahalenin ardından Samsun’da özel bir hastaneye sevk edildi.

 

Havza dan haberler

Saat

İmircik Video


SONDAKİKA

Reklam